TRX Türkiye Web Sitesi Yenilendi!
TRX Türkiye Web Sitesi Yenilendi!
Previous slide
Next slide

En Merak Edilen Sorularla TRX

İster TRX’e yeni başlayan biri olun, ister deneyimli bir hayranı. Bu bölümde TRX ürünleri ve bu ürünlerin fitness alanında kullanımlarıyla ilgili en merak edilen ve sıkça sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Eğer aradığınız sorunun cevabını bulamazsanız, ‘İletişim’ sayfamızdan ekibimize yazabilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Seviyesi ne olursa olsun, her düzeyde kullanıcı Suspension Training’den faydalanabilir. Burada prensipte bilinmesi gereken en önemli şey, sadece vücut pozisyonunu değiştirilek egzersiz şiddetini kolayca ayarlayabilirsiniz.

Evet, uygundur. Çünkü egzersizin şiddeti kullanıcının kendisinde yani kontrolündedir. Duruş açısıyla şiddeti, ayak pozisyonuyla da denge kontrolünü sağlar. (Geniş aralık, dar aralık ya da tek ayak ile) Bu nedenle, egzersize yeni başlayan ya da egzersiz rutinine bir süre ara verenler için son derece uygundur.

Suspension Training aynı zamanda kondisyon kazanmamış kişilerin de zorlandıkları egzersizlerde yardımcı asist görevini üstlenir.

Suspension Training tek bir hareket yön ve aralığından bağımsız olarak kullanıcılara çok yönlü hareket imkanı sağlar. Böylelikle aynı anda birden fazla kas ve eklemin simültane hareketi oluşur. Bu da egzersizden alınan verimi artırır.

Şu anda birçok fizyoterapist, farklı rahatsızlıkları tedavi etmek amacıyla hastalarına TRX ile egzersiz yönlendirmesi yapmaktadır. Direncin kolay ayarlanabilmesi, vücut ağırlığına dayalı fonksiyonelliği, kapaklı kinetik zincir çalışmalarına uygunluğu TRX’i bu alanda bir araç konumuna getiriyor.

Bu noktada en iyi ve kolay adapte olma yöntemi düşük şiddetli başlayıp, egzersiz aralarında dinlenmektir. Seviyenize uygun 5-6 egzersiz ile başlayıp setleri 10-12 tekrar üzerinden kurmak iyi yöntemlerden birisi olacaktır. Zaman ilerledikçe de daha farklı egzersizler ekleyerek, şiddeti artırmak ve set aralarındaki dinle periyotlarını azaltmak size verebileceğimiz en iyi tavsiyelerden birisidir.

TRX için başlangıçta en ideal süre 20-30 dakikadır. Set sayısını ve tekrarını artırmak, hatta yeni egzersizler eklemek bu oranı yavaş yavaş yükseltecektir. Burada unutmamanız gereken en önemli nokta ise ne yaparsanız yapın, egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. 10 dakika dahi olsa.

TRX ile Daha Hareketli ve Fit Kalmak Mümkün

Yer, zaman ve mekanda sınır tanımaz yapısıyla dileğiniz anda yüzlerde egzersiz gerçekleştirmenize olanak sağlayan TRX ürünleri arasından size en uygun olanı seçin.

Deneyiminiz bizim için önemlidir. Ziyaretinizi kişiselleştirmek ve sürekli olarak optimize etmek amacıyla çerezler kullanıyoruz.