MİLLİYET GAZETESİ CADDE EKİ / 24 ŞUBAT 2015

0

Bahaneniz kalmadı!

İlk kez Amerikan donanmasında sürekli lokasyon değiştirildiği için egzersizlerin bir kemerle çalışılmasından ortaya çıkan TRX Suspension Training, küçük ve hafif olmasıyla her yerde, her seviyede hızla dünyada yayılıyor. Ev tipi kutunun içinden kapıya asılan aparat çıkıyor. Her yerde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Spor yapmamak için bahaneniz kalmıyor. Seyahatlerinizde bile yanınızda götürerek her yerde spor yapabilirsiniz.
 

Pratik Spor TRX

Yıllardır sporla ilgilenen aktif biri olarak dünya trendlerini iyi takip ederim. Son yıllarda fitness, yogaya ve koşu hayatımın vazgeçilmezleri oldu. Fitness yaparken de bazen aletli egzersizler, çoğu zaman da kendi vücut ağırlığımı kullanmayı tercih ederim. Yer çekimine karşı çalışmak daha zevkli!
 
Son zamanların fitness dünyasındaki en yaratıcı buluşlarından biri de; TRX. Dışarıdan baktığınızda bu kadar çok marifeti olacağına inanmayacağınız ama tüm vücudu çalıştırmak için son derece pratik. Bir çok spor salonunda artık TRX var. Gücü, dengeyi, dayanıklılığı, koordinasyonu ve esnekliği artıran bir sistem. Vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanarak yüzlerce egzersiz olanağınız var. Antrenmanın tarzına göre yaktığınızı kalori değişiyor. Yağ yakımını hızlandırıcı veya kas kütlesini geliştirici antrenmanlar yapabilirsiniz.
 
Kendi vücut ağırlığınızla çalıştığınız için kadınların korkulu rüyası olan kaslar şişmiyor; şekilleniyor. Ben tabii haftada 6 kez spor yapıyorum; fitness, TRX, yoga, yüzme ve koşuyu günlere bölerek. TRX'i de normal bir antrenman gibi haftada en az 3 defa 45'er dakika yapabilirsiniz. Vücut direncini düşürmediğiniz ve aşırı yorulmadığınız sürece sporun zararı yoktur ama az yaparsanız ve doğru beslenmezseniz de yararını etkili bir şekilde göremezsiniz.
 
Eks-TRX-Milliyet-Cadde--24

Bunu paylaş
Categories:

Leave a Reply

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*