Online TRX Personal Training Sertifika Programı İçeriği (Online STC)

Online TRX Suspension Training Sertifika Programı (Online STC) Amaçları
• TRX’in neden benzersiz ve eşsiz bir egzersiz aleti olduğunu,
• Nasıl kurulup kullanılıcağını,
• Geniş bir egzersiz çeşitliliği,
• Egzersizin şiddetini ve sabileme noktalarını bütün fitness düzeylerindeki ve amaçları için nasıl ayarlayacağınızı,
• Eğitmenseniz, öğrencilerinizi nasıl TRX antrenmanlarına yönlendirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Online TRX Suspension Training Sertifika Programı (Online STC) İçeriği 
• Giriş ve Amaçlar
• FLAC Prensibi
• TRX Suspension Training Nedir ?
• Temel Kullanım Prensipleri
• 6/6/3 Vücut Pozisyonları, Yapılması Gerekenler, Prosedürler ve TRX Anatomisi
• TRX Başlangıç ve Mobilite Antrenmanı
• TRX Kurulumu ve Bağlantı Noktaları
• Hareket İpuçları – NAPSMR
• TRX Antrenman Felsefesi
• Temel Hareketler ve TRX Egzersizleri
• TRX ile Plank, Push, Pull, Rotate, Squat, Lunge
• TRX Program Tasarımı
• Öğrenci Senaryoları

Bu eğitimi tamamladığınızda;
• TRX Suspension Trainer üzerinde hareketleri doğru uygulamayı,
• Tüm fitness seviyeleri için hareketleri kolay ya da bir seviye daha zor yapmayı,
• Her egzersiz için direnç ve stabilizasyon ayarlamayı,
• Ortak ipuçları ve birçok ortak hatanın düzeltilmesi,
• TRX Suspension Trainer doğru kullanım ve kurulumunu öğrenmiş olacaksınız.

Eğitim ücretine neler dahildir?
• 1 Adet TRX Eğitim Kitabı (PDF olarak gönderilir)
• TRX Eğitimi Katılımcı Sertifikası (Eğitim sonrasında yurtdışından katılımcıya e-posta ile gönderilir)

TRX STC eğitimini tamamladığınızda alacağınız krediler
ACE (0.50 CECs), AFAA (7.00 CEUs), NASM (0.70 CEUs), PTAG (5.00 Units) ve CanfitPro (4.00 CECs)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

EĞİTİM KİTAPÇIĞIM YOK, NE YAPMALIYIM?

Eğitim başlamadan birkaç gün önce TRX portal hesabınızı kurs materyallerinize erişmek için nasıl kuracağınıza ilişkin talimatları içeren bir e-posta almış olmanız gerekir. Lütfen spam klasörünüzü de kontrol edin. Bu e-posta size ulaşmadıysa mutlaka info@trxturkiye.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Size gönderilen e-posta içerisinde TRX portalına giriş yapıp kitapçığı nasıl indireceğinizi adım adım görebilirsiniz.

Aynı anda hem eğitmeni hem de kitapçığı tek bir cihazdan takip etmek zor olabileceği için eğitim kitapçığını yazdırarak basılı halde veya farklı bir bilgisayar, tablet yada telefonda eğitim boyunca yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 

EĞİTİM KİTAPÇIĞININ TÜRKÇE’Sİ YOK MU?

TRX’in global kredi standartları ve eğitim kitapçığının büyük çoğunluğunun terimlerden ve resimlerden oluşması dolayısıyla kitapçık ülke dillerine tercüme edilemiyor. Eğitim boyunca bu kitapçık üzerinden gidileceği için eğitim ile birlikte çok daha anlamlı hale gelecek. Eğitimde kitapçığınızı yanınızda bulundurmayı ve mümkünse bir yandan not almayı unutmayın.

 

EĞİTİMDE TRX SUSPENSION TRAINER’A İHTİYACIM VAR MI?

Eğitimden tam olarak yararlanmak için canlı verilecek olan eğitimler esnasında beraberinizde bir TRX Suspension Trainer bulunması önerilmektedir. Eğitmenler sizin interaktif bir deneyimden geçmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bu ürüne sahip olmamanız, sizi kursa katılmaktan alıkoymaz. Hâlâ kursa devam edebilir, not alabilir, içeriği öğrenebilir, dersi gözden geçirmeye devam edebilirsiniz ve elinize bir TRX Suspension Trainer geçme fırsatı geldiğinde, daha önce öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz.

 

EĞİTİMDE BENİM VEYA EĞİTMENİN İNTERNET BAĞLANTISI KOPARSA NE OLUR?

Eğer eğitim süresince internet bağlantınız koparsa endişe etmeyin. Bağlantınız kısa bir süreliğine kopup yeniden gelirse eğitime devam edebilir, kaçırdığınız yerleri eğitimin sonunda yeniden anlatması için eğitmene bilgi verebilirsiniz. Uzun bir süre yeniden bağlanamazsanız mutlaka bizimle iletişime geçin, sizi ilk müsait eğitimde yeniden ağırlamak isteriz. Eğer eğitmenin internet bağlantısı koparsa, bir süre bağlantının düzelmesini bekleyeceğiz. Bu süre eğitimin uzamasına neden olabilir. Eğer düzelmezse yeni bir eğitim tarihi/saati belirleyip sizlere bildireceğiz. Bu tarih size uygun değilse, sizi ilk müsait eğitimimize kaydırabilmemiz için bizimle iletişime geçin.

 

YARALANDIM VEYA EGZERSİZLERİ YAPAMAYACAK HALDEYİM. HÂLÂ UYGULAMALARA DEVAM ETMELİ MİYİM?

Bu eğitim uygulamalara katılacağınızı varsayar, ANCAK katılmamak sizi diskalifiye etmez. Uygulamalara katılım sağlayabileceğiniz yerlerde katılım sağlamanızı, not almanızı ve TRX Suspension Trainer’ı tekrar kullanabilir hale geldiğinizde daha önce öğrendiklerinizi uygulamanızı öneririz.

 

TRX MARKA SUSPENTION TRAINER HARİCİNDE BAŞKA BİR MARKA SET KULLANABİLİR MİYİM?

Bu eğitim TRX®​ marka Suspension Trainer™ ve onun işlevlerine dayalıdır. TRX ekibi, pazarda var olan başka marka süspansiyon antrenman eğitim setlerinin güvenliği veya işlevselliği hakkında bir yorum yapamaz. TRX’in, TRX Müfredatındaki dersler ile bağlantılı olarak orijinal olduğu doğrulanmamış bir Suspension Trainer’ın kullanımından kaynaklanan herhangi bir yaralanma veya sorundan sorumlu olmadığını özellikle belirtiriz.

Orijinal TRX Suspension Trainer ürünleri için, lütfen www.trxturkiye.com adresini ziyaret edin.

 

AYNI EVDE İKİ KİŞİ YAŞIYORUZ, İKİMİZ DE DERSLERE GİREBİLİR MİYİZ?

Evet – Ancak, her kişinin kursa kaydolması ve her ikisinin de TRX Kursu için kaydettiğiniz e-posta hesabı altında Zoom’a giriş yapmış olması gerekmektedir. Ancak tek bir Suspension Trainer’ı paylaşabilir ve uygulamalarda sırayla aynı setle bir o bir siz çalışabilirsiniz.

 

ZOOM HESABIMI BİR ÜST SEVİYEYE YÜKSELTMEM VEYA WEB KAMERASI, MİKROFON/SES ALETİ GİBİ ALETLER SATIN ALMAM GEREKİR Mİ?

Bu kurslara erişmek için Zoom’da bir hesabınız olması GEREKMEZ. TRX, kullanıcılarımızın sanal eğitime katılmalarına izin veren bir lisansa sahiptir.

Eğitim için mikrofon veya web kamerası da gerekmez, sadece internete bağlı bir telefon, tablet veya kişisel bilgisayar kullanmak yeterlidir. Aynı anda hem eğitmeni hem de kitapçığı tek bir cihazdan takip etmek zor olabileceği için eğitim kitapçığını yazdırarak basılı halde veya farklı bir bilgisayar, tablet yada telefonda eğitim boyunca yanınızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

 

TRX PORTAL HESABIMA GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞTIM – “BÖYLE BİR KULLANICI MEVCUT DEĞİL” MESAJI ALIYORUM.

SIGN UP düğmesini tıklayarak yeni bir hesap açmanız gerekiyor. Eğitimi web sitemiz üzerinden satın aldığınızda, hesabınız otomatik olarak oluşturulmuyor. Önce kendi hesabınızı oluşturmanız, sonra da size gelen TRX kodunu girerek eğitim kitapçığınızı indirmelisiniz.

 

TRX PORTAL HESABIMA GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞTIM – “GEÇERSİZ KULLANICI KİMLİĞİ VE/VEYA PAROLASI” MESAJI ALIYORUM.

Lütfen eğitimi satın aldığınızla aynı olan e-posta adresini kullandığınızdan emin olun. Büyük harf kilidinizin devre dışı olduğundan emin olun ve eğer gerekiyorsa şifrenizi sıfırlamak için “Şifrenizi mi unuttunuz?” seçeneğini tıklayın.

 

TRX PORTAL HESABIMA GİRİŞ YAPMAYA ÇALIŞTIM – E-POSTA ADRESİMİ DOĞRULAMAM GEREKTİĞİ MESAJI ALIYORUM.

Lütfen e-posta ve e-posta adresinizi doğrulama linki için gelen kutunuzu ve spam klasörünüzü kontrol edin. Bunları henüz almadıysanız, lütfen bize info@trxturkiye.com​ adresinden bir e-posta gönderin.

 

TRX PORTAL HESABIMA GİRİŞ YAPTIM AMA PROFİLİMDE İLERLEME HALİNDE OLAN HİÇBİR DERS GÖZÜKMÜYOR.

Lütfen eğitimi satın aldığınızla aynı olan e-posta adresini kullanarak giriş yaptığınızdan ve size gönderilen TRX eğitim kodunu girmiş olduğunuzdan emin olun. Daha fazla destek almak için lütfen bize info@trxturkiye.com​ adresinden bir e-posta gönderin.

 

EĞİTİMİN SONUNDA BİR SINAV VAR MI?

Evet – %80 başarı oranı gerektiren 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli bir sınav vardır. Sınavı 3 kez almanıza izin verilecektir. Eğitim bittikten sonra 48 saat içerisinde, eğitimin tamamına katıldığınızı kontrol eden yoklama işlemi tamamlandıktan sonra erişeceksiniz. Sınava giriş linkinin yer aldığı bir katılım onay e-postası alacaksınız.

 

SINAV SÜRELİ BİR SINAV MI?

Hayır – sınav süreli değildir ve 2 hafta boyunca sınava erişebileceksiniz. Ayrıca sınavda eğitim kitapçığından faydalanabilirsiniz.

 

SINAVI GEÇTİM, SERTİFİKAMI NASIL ALACAĞIM?

Sertifikanız sınavı tamamladıktan sonra 1 hafta içerisinde size bir e-posta ile gelecek. Ayrıca, Sertifikanıza istediğiniz zaman TRX portalında hesabınıza giriş yapıp ve Sürekli Eğitim sekmesindeki Tamamlanan Kurslar listenizden ulaşabilirsiniz.

 

SERTİFİKAMDA VEYA HESABIMDA İSMİMİ NASIL GÜNCELLEYEBİLİRİM?

TRX portal hesabınıza giriş yapın ve önce sağ üst tarafta gördüğünüz simgeyi tıklayarak, sonra “Hesabımı” seçerek Hesap Detaylarınıza erişin. Değişiklikler, siz çıkış yapıp tekrar giriş yaptıktan sonra yansıtılacaktır.

 

EĞİTİM BİTTİKTEN SONRA DERSİN VİDEO KAYDINI ALABİLECEK MİYİM?

Hayır – Eğitim bittikten sonra dersin video kaydı dağıtılmayacaktır, ancak kurstan sonra destekleyici materyaller TRX hesabınızda bulunacaktır.

 

Price

Free